27 maja 2024 r.

Wyjście Tyrolczyków z Ramsau w Zillertal 1837 r.

Książkę tą otrzymał Pan Emil Pyzik podczas wyjazdu do Tyrolu – Zillertal w Austrii w Regionalnym Muzeum, za dostarczone im materiały o Tyrolczykach z Erdmannsdorf – Mysłakowic. Podróż odbyła się 2008 r.

"12 stron tej książki, na moją prośbę i za moim wynagrodzeniem jak zawsze, przetłumaczyła moja sąsiadka Zuzanna Kujat z Mysłakowic. Książka przedstawia te sprawy, które są związane z wydaleniem Tyrolczyków do Erdmannsdorf – Mysłakowic w 1837 r. Emil Pyzik"

Theodor Donat: Erdmannsdorf/Mysłakowice osobliwości i historia. Cześć 1

Wydawca: Paul Ertel Jelenia Góra 1887 r.

Z języka niemieckiego przetłumaczyła na język polski Pani Zuzanna Kujat z Mysłakowic.
Zlecił i wynagrodził oraz poprawił, przepisał na komputerze Emil Pyzik.
Książka została odtworzona z płyty którą Emil Pyzik otrzymał od pana Hansa – Ulricha Rudolpha z Molkenweg – Niemcy we wrześniu 2003 r. Pan Ulrich jest synem ostatniego właściciela pałacu w Erdmannsdorf – Mysłakowicach.

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.