27 maja 2024 r.

Podczas wspólnego picia alkoholu ugodziła męża nożem

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podczas awantury w mieszkaniu ugodziła nożem swojego męża. Mężczyzna trafił do szpitala. Od kobiety wyraźnie czuć było alkohol. W związku z tym, że odmówiła poddaniu się badaniu pobrano jej krew. Teraz za popełniony czyn odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz na 3 miesiące musi opuścić wspólnie zajmowany lokal.

Dzisiaj (6.11.23r.) od wczesnych godzin rannych jeleniogórscy policjanci prowadzą działania pod nazwą

Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzić będą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

Systematycznie wynosiła kawę z hotelu, w którym pracowała. Łącznie ukradła 36 kg

Policjanci z Karpacza zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kradzież na szkodę pracodawcy. Kobieta pracując w jednym z hoteli, wykorzystała okazję i ukradła 36 kg kawy ziarnistej. Jej wartość została oszacowana na ponad 1700 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz za popełniony czyn grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oparzenie Barszczem Sosnowskiego: jakie niesie niebezpieczeństwo i jak się chronić

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to gatunek rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae). Jest to roślina inwazyjna pochodząca z Azji, a obecnie spotykana w wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną bardzo niebezpieczną, ponieważ może powodować oparzenia skóry oraz reakcje alergiczne u ludzi.

Oto kilka cech charakterystycznych Barszczu Sosnowskiego:

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.