14 czerwca 2024 r.

Oparzenie Barszczem Sosnowskiego: jakie niesie niebezpieczeństwo i jak się chronić

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to gatunek rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae). Jest to roślina inwazyjna pochodząca z Azji, a obecnie spotykana w wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną bardzo niebezpieczną, ponieważ może powodować oparzenia skóry oraz reakcje alergiczne u ludzi.

Oto kilka cech charakterystycznych Barszczu Sosnowskiego:

Naukowcy twierdzą, że codzienne spożywanie hamburgerów zabija wątrobę nawet u zdrowych ludzi

Wszyscy o tym wiedzą, że fast food nie można nazwać zdrową żywnością. Jego częste spożywanie może prowadzić do otyłości, a także różnych chorób przewodu pokarmowego. Jak dowiedziała się grupa międzynarodowych naukowców, regularne spożywanie hamburgerów może powodować poważne choroby wątroby. Wyniki badań zostały opublikowane w naukowym czasopiśmie Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.