9 czerwca 2023 r.

Naukowcy twierdzą, że codzienne spożywanie hamburgerów zabija wątrobę nawet u zdrowych ludzi

Wszyscy o tym wiedzą, że fast food nie można nazwać zdrową żywnością. Jego częste spożywanie może prowadzić do otyłości, a także różnych chorób przewodu pokarmowego. Jak dowiedziała się grupa międzynarodowych naukowców, regularne spożywanie hamburgerów może powodować poważne choroby wątroby. Wyniki badań zostały opublikowane w naukowym czasopiśmie Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Syndrom biurowy: jak zachować zdrowie?

Co to jest "syndrom biurowy"? W medycynie jest to już sformułowany termin i cały problem, ponieważ siedząca praca wywołuje przewlekły ból kręgosłupa, choroby sercowo-naczyniowe, żylaki. "Syndrom Biurowy" to grupa chorób spowodowanych brakiem aktywności fizycznej (statycznością, deficytem ruchu), systematycznym destrukcyjnym wpływem niewłaściwej organizacji miejsca pracy i nawyków, które powodują nieoczywiste szkody zdrowotne. W tym artykule wyjaśnimy, z jakimi problemami najczęściej borykają się pracownicy biurowi i jakie środki należy podjąć, aby uczynić środowisko pracy wygodniejszym, zachować zdrowie i długowieczność, ponieważ istnieje bezpośrednia korelacja między siedzącym trybem życia a śmiertelnością.

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.