14 czerwca 2024 r.
Paweł Gancarz Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

Gratulujemy! 

Paweł Jarosław Gancarz (ur. 25 kwietnia 1985 w Ząbkowicach Śląskich) – polski samorządowiec i rolnik, w latach 2014–2023 wójt gminy Stoszowice, od 2023 podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Życiorys


Absolwent zarządzania przedsiębiorstwem międzynarodowym w Wydziale Zarządzania Polsko-Czeskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Sportu „Collegium Glacense” oraz Uniwersytetu Ekonomiczego we Wrocławiu. Kształcił się także na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i na studiach MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Działacz Ochotniczej Straży Pożarnej, objął funkcję wiceprezesa jej dolnośląskiego zarządu wojewódzkiego.

W 2005 zaangażował się w działalność polityczną w ramach Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2016 wybrany prezesem dolnośląskich struktur partii[3], wszedł w skład jej Naczelnego Komitetu Wykonawczego. W 2010 bez powodzenia ubiegał się o fotel wójta gminy Stoszowice. W 2014 i 2018 wybierany na to stanowisko w pierwszej turze. Z ramienia PSL wystartował do Sejmu w 2015 i 2019 (jako lider listy), a w 2023 był kandydatem do Senatu w okręgu nr 5 (przegrał z Aleksandrem Szwedem różnicą ponad 500 głosów).

20 grudnia 2023 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiedzialnego za transport drogowy, drogi publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W 2024 roku wystartował w wyborach samorządowych z listy Trzeciej Drogi i uzyskał mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego z wynikiem 12 170 głosów (5,68% poparcia). 21 maja tego samego roku, po odrzuceniu kandydatury Michała Jarosa z Koalicji Obywatelskiej, większością 28 głosów wybrany marszałkiem województwa.

Źródło https://pl.wikipedia.org

21-05-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.