28 września 2023 r.

Syndrom biurowy: jak zachować zdrowie?

Co to jest "syndrom biurowy"? W medycynie jest to już sformułowany termin i cały problem, ponieważ siedząca praca wywołuje przewlekły ból kręgosłupa, choroby sercowo-naczyniowe, żylaki. "Syndrom Biurowy" to grupa chorób spowodowanych brakiem aktywności fizycznej (statycznością, deficytem ruchu), systematycznym destrukcyjnym wpływem niewłaściwej organizacji miejsca pracy i nawyków, które powodują nieoczywiste szkody zdrowotne. W tym artykule wyjaśnimy, z jakimi problemami najczęściej borykają się pracownicy biurowi i jakie środki należy podjąć, aby uczynić środowisko pracy wygodniejszym, zachować zdrowie i długowieczność, ponieważ istnieje bezpośrednia korelacja między siedzącym trybem życia a śmiertelnością.

Rzucenie palenia jest korzystne w każdym wieku

Uważa się, że mutacje prowadzące do raka płuc utrzymują się nawet po zaprzestaniu palenia. Jednak wyniki nowego badania, opublikowane w czasopiśmie Nature, wykazały, że niewielka liczba nienaruszonych komórek może pomóc w naprawie płuc. Efekt zaobserwowano nawet u tych, którzy palili paczkę papierosów dziennie przez 40 lat przed rzuceniem palenia.

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.