17 czerwca 2024 r.

Systematycznie wynosiła kawę z hotelu, w którym pracowała. Łącznie ukradła 36 kg

Policjanci z Karpacza zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kradzież na szkodę pracodawcy. Kobieta pracując w jednym z hoteli, wykorzystała okazję i ukradła 36 kg kawy ziarnistej. Jej wartość została oszacowana na ponad 1700 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz za popełniony czyn grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oparzenie Barszczem Sosnowskiego: jakie niesie niebezpieczeństwo i jak się chronić

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to gatunek rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae). Jest to roślina inwazyjna pochodząca z Azji, a obecnie spotykana w wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną bardzo niebezpieczną, ponieważ może powodować oparzenia skóry oraz reakcje alergiczne u ludzi.

Oto kilka cech charakterystycznych Barszczu Sosnowskiego:

Jaki wybrać rower elektryczny

Dobór odpowiedniego roweru elektrycznego (e-roweru) wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak rodzaj jazdy, teren, dystansy oraz własne preferencje i potrzeby. Oto kilka kroków, które pomogą Ci prawidłowo dobrać rower elektryczny:

2 miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który wielokrotnie złamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami

Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który wielokrotnie złamał zakaz sądowy oraz groził pozbawieniem życia swoim rodzicom. 41-latek usłyszał 11 zarzutów. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji w mieszkaniu pokrzywdzonych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Weekend 26/27.08.2023 na drogach regionu jeleniogórskiego

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 3 po użyciu alkoholu, 2 którzy naruszyli sądowe zakazy, 1 kierującego podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz 1 nietrzeźwego kierującego hulajnogą elektryczną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,3 do 1,4 promila. Ponadto nietrzeźwa kierująca pojazdem (0,8 promila) spowodowała kolizję drogową. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.