14 czerwca 2024 r.
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność

Wczoraj w Jeleniej Górze na krajowej 3 w kierunku Szklarskiej Poręby doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista. Policja apeluje o rozsądek. Kierowcy „noga z gazu”.

 

16 maja br. około godziny 18.10 w Jeleniej Górze na krajowej 3 w kierunku Szklarskiej Poręby doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 41-letni motocyklista.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni motocyklista po manewrze wyprzedzania z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się na jezdnię i siłą rozpędu uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Toyota, którym kierowała 43-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem pomimo natychmiast udzielonej mu pomocy zmarł. Kierująca pojazdem osobowym trzeźwa. Czynności na miejscu zdarzenia wykonano z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

 

podinsp. Edyta Bagrowska17-05-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.