14 czerwca 2024 r.
Jeleniogórscy policjanci zdążyli uratować 33-latka, który targnął się na swoje życie

Dzięki szybkiemu odnalezieniu i interwencji mundurowych mężczyzna został przewieziony do szpitala, a następnie trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

30 kwietnia 2024 roku, około godziny 22.00 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze pojechali na zgłoszenie, według którego mężczyzna zagroził popełnieniem samobójstwa.

Z prośbą o pomoc do funkcjonariuszy zwrócił się ojciec 33-latka. Oświadczył on, że mężczyzna z powodu zawodu miłosnego zagroził, że odbierze sobie życie. Był zdesperowany i w bardzo złej kondycji psychicznej. Opuścił mieszkanie, a on nie wie dokąd mógł pójść.

W związku z zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariusze ruszyli na jego poszukiwanie. Mężczyznę kilka minut później odnaleźli w pomieszczeniu gospodarczym na innej posesji. Dzięki szybkiej reakcji, empatii oraz profesjonalnemu podejściu, policjantom udało się go uratować. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, a następnie trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych.

Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej
samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
800 70 2222 całodobowy Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
80 12 12 12 całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
112 numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia
inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:
www.zapobiegajmysamobojstwom.pl
www.zwzjr.pl/bezpłatne-numery-pomocowe
www.pokonackryzys.pl

 

 

02-05-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.