17 czerwca 2024 r.

Kilka niesamowitych faktów na temat sportu i sportowców, w które trudno uwierzyć

Sport to świetna rozrywka dla niektórych i okazja do wykazania granic ludzkich możliwości dla innych. W całej swojej historii ludzkość doskonaliła się, wymyślała nowe sporty – od całkiem naturalnych po najbardziej niezwykłe. Ale jest wiele niesamowitych faktów na temat sportu i sportowców, w które trudno uwierzyć. Wymienimy niektóre z nich, wybierając tylko najbardziej wiarygodne.

Mało znane fakty o Bożym Narodzeniu

Boże Narodzenie jest jednym z głównych świąt w wielu krajach świata. Bajkowa atmosfera, liczne prezenty, wspaniały nastrój-na to wszystko niektórzy ludzie czekają cały rok. A jak to jest obchodzone w różnych krajach? Jakie cechy są nieodłącznie związane z tym świętem? Postaramy się opisać najciekawszymi z nich.

Ciekawostki o Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci to jedna z najbardziej tajemniczych i niesamowitych postaci w historii ludzkości. Geniusz, który wyróżniał się we wszystkich dziedzinach, wyprzedzając czas o kilka stuleci. Wokół niego powstało wiele mitów i legend, które często przyćmiewają prawdziwe fakty. Zabraliśmy mało znane, ale wiarygodne fakty:

Hałas i blask fajerwerków mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych lub nawet śmierci zwierząt.

Zrezygnowanie z fajerwerków na Sylwestra to krok w stronę ochrony i szacunku dla fauny. Dzięki wyborowi alternatywnych form świętowania, możemy nie tylko cieszyć się tą wyjątkową nocą, ale także zapewnić bezpieczeństwo i spokój zwierzętom, które są równie ważnymi mieszkańcami naszego środowiska. Wprowadzenie zmiany w tradycyjnym podejściu do celebracji Sylwestra stanowi wyraz troski o dobro całej społeczności, zarówno ludzkiej, jak i zwierzęcej.

Dwumetrowa choinka za 24 zł w 2023 roku? Fantastyka? Nie, realność!

  Od 16 grudnia Nadleśnictwo "Śnieżka" rozpoczyna sprzedaż choinek. Można je będzie kupić w kilku lokalizacjach:
*teren Leśnej Szkółki Kontenerowej Kostrzyca,
*leśniczówka Leśnictwa Maciejowa w Jeleniej Górze,
*podczas imprezy plenerowej Najazd Mikołajów na Kowary,
*samodzielnie wyciąć z terenu plantacji choinkowej podczas akcji Leśne Choinkobranie.
Szczegóły sprzedaży wraz z cennikami znajdują się na naszej stronie internetowej:

Jak kupować ryby na święta?

W okresie świątecznym, kiedy planujesz kupić świeżą rybę, ważne jest przestrzeganie kilku kluczowych zasad, aby zapewnić sobie najwyższą jakość produktu. Przede wszystkim, zawsze wybieraj zaufanych dostawców, którzy gwarantują świeżość i wysoką jakość ryb.

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.