20 marca 2026 r.
Moringa 750x90 podstrony
O młodzieży z gminy Mysłakowice mówi dziś cała Polska

O młodych z gminy Mysłakowice znów zrobiło się głośno. Sukcesy w konkursie recytatorskim „Pegazik” i tytuł mistrza Polski w tańcu hip-hop pokazują, że w tej niewielkiej gminie rośnie pokolenie pełne talentu i pasji.

O młodych ludziach z gminy Mysłakowice zrobiło się ostatnio naprawdę głośno. I to nie tylko w okolicy. W ciągu kilku dni przyszły wiadomości o kolejnych sukcesach uczniów – jedni zachwycili jurorów recytacją, inni zdobywali medale na mistrzostwach Polski w tańcu.

Najpierw o scenie i słowach.

W Miejskim Domu Kultury w Jeleniej Górze odbyły się powiatowe eliminacje XXIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. To konkurs, w którym od lat startują młodzi miłośnicy literatury z całego regionu. Wśród uczestników znalazły się także uczennice szkoły z gminy Mysłakowice – i od razu zaznaczyły swoją obecność.

Drugie miejsce w konkursie zdobyła Jaśmina Śliwa. Jej interpretacja wiersza zrobiła na jury duże wrażenie – była spokojna, bardzo świadoma, bez zbędnej przesady. Publiczność słuchała w ciszy, a po występie nie brakowało gratulacji.

Wyróżnienia w tym samym konkursie otrzymały Marysia Wolak oraz Aleksandra Zwonik. Każda z nich zaprezentowała inny styl recytacji, ale wszystkie pokazały dużą wrażliwość na słowo i scenę.

Dzięki drugiemu miejscu Jaśmina Śliwa awansowała do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Kłodzku. Tam zmierzy się z najlepszymi recytatorami z całego Dolnego Śląska.

W Jeleniej Górze rozbrzmiewały wiersze, a kilkaset kilometrów dalej młodzi z Mysłakowic rywalizowali na parkiecie.

Podczas Krajowych Mistrzostw Polski w Łochowie ogromny sukces odniósł Michał Chorostil. W kategorii solo hip-hop chłopców w wieku 13–14 lat zdobył tytuł Mistrza Polski. To jedna z najbardziej wymagających kategorii – szybkie tempo, trudne układy i duża konkurencja z całego kraju.

Na tym jednak się nie skończyło.

Michał Chorostil razem z Hanią wytańczyli także 3. miejsce w kategorii duet hip-hop (13–14 lat). Ich układ był dynamiczny i bardzo dobrze oceniony przez sędziów.

W mistrzostwach startowały również inne utalentowane uczennice z gminy. Klara Boczar (51 miejsce) i Zosia Hartwig (52 miejsce)  w swojej kategorii były jedne z najmłodszych uczestniczek turnieju, co samo w sobie jest już sporym osiągnięciem.

Z kolei Dobrusia Śliwa dotarła aż do 1/8 finału (35 miejsce), rywalizując z wieloma tancerzami z całej Polski.

Warto dodać, że młodzi tancerze z gminy Mysłakowice rozwijają swoje umiejętności w Szybiak Dance Studio, gdzie regularnie trenują i przygotowują się do kolejnych turniejów. Za sukcesami stoją nie tylko godziny treningów, ale też wsparcie rodziców, którzy często spędzają weekendy w drodze na zawody.

Pełna lista uczestników Mistrzostw Polski od Szybiak Dance Studio

SOLO HIP-HOP:
Michał Chorostil - 1 miejsce
Hania Fiedorowicz 15 miejsce
Lena Czerwinka 17 miejsce
Ola Hornik 19 miejsce
Jula Czarnik 31 miejsce
Nela Czarnik 33 miejsce
Dobi Śliwa 35 miejsce
Kalina Mrozik 36 miejsce
Klara Boczar 51 miejsce
Zosia Hartwig 52 miejsce
Gabriela Czubocha - 21 miejsce
Olivia Sroka - 2 miejsce
Maja Kosmacz 15 miejsce
Izabela Wygaś 1/4 finalu

Hip Hop Battles:
Gabi Czubocha 2 miejsce
Michal Chorostil 4 miejsce
Ola Hornik 5 miejsce
Lena Czerwinka 5 miejsce
Izabela Wygas 9 miejsce
Maja Kosmacz 10 miejsce

Popping:
Michal Chorostil 3 miejsce
Olivia Sroka 2 miejsce
Gabi Czubocha 4 miejsce


Duety:
Michal Hania - 3 miejsce
Ola Lena - 6 miejsce
Kalina- Jula 7 miejsce
Zosia/ Klara 1/2 finalu

 

Jedno jest pewne – o młodzieży z gminy Mysłakowice i okolic robi się coraz głośniej.

Jaśmina Śliwa, Marysia Wolak, Aleksandra Zwonik, Michał Chorostil, Klara Boczar i Dobrusia Śliwa, Zosia Hartwig pokazują, że nawet w niewielkiej gminie mogą rodzić się wielkie talenty. Jedni zachwycają słowem, inni tańcem, ale wszystkich łączy pasja i ogrom pracy.

I wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek ich drogi.

10-03-2026 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można znaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym.

Wszystkie materiały, fotografie i grafiki są chronione na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych stronach www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com

Newletter

Ostatnie komentarze