14 czerwca 2024 r.

Dr Mieczysław Emil Orłowicz - kresowiak ze Lwowa który kochał Polskę nad życie

Mieczysław Emil Orłowicz (1881–1959) był polskim doktorem prawa oraz urzędnikiem ministerialnym w okresie II Rzeczypospolitej i Polski Ludowej. Jednak to jego pasja do krajoznawstwa i turystyki zyskała mu największą sławę. Orłowicz, z zamiłowania krajoznawca, był również cenionym autorem wielu przewodników turystycznych, które stały się nieodłączną częścią bagażu każdego podróżującego po Polsce. Jego wkład w rozwój turystyki był ogromny, co potwierdza fakt, że był współzałożycielem Akademickiego Klubu Turystycznego we Lwowie, instytucji mającej duży wpływ na kształtowanie się kultury turystycznej w Polsce.

Podróż samochodem dookoła świata. Odpowiedni samochód i w drogę :)

Czy da się autem przejechać dookoła świata? Z pewnością nie da się całej trasy przebyć samochodem, trzeba się posiłkować także statkiem, jednak spora ilość kierowców dała już przykład, że nie jest to jakiś wielki problem. Do przebycia jest około 80 tysięcy km samochodem, trzeba też około 30 tysięcy km przepłynąć, korzystając z przewoźników morskich.

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.