9 grudnia 2023 r.

Dlaczego warto jeść grejpfrut: 7 sprawdzonych właściwości

Źródło witaminy C, błonnika, minerałów i przeciwutleniaczy, grejpfrut to owoc, na który należy zwrócić uwagę. tłumaczymy również  kto nie powinien go nadużywać i kiedy może być przydatny.

Uważa się, że grejpfrut pomaga w normalizacji wagi, poprawia zdrowie skóry i naczyń krwionośnych. Zawiera wiele ważnych dla zdrowia pierwiastków śladowych. Ale grejpfrut ma również przeciwwskazania.

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to koncentraty naturalnych  składników odżywczych i substancji biologicznie czynnych, które są izolowane z surowców zwierzęcych, mineralnych lub roślinnych, a także otrzymywane w wyniku syntezy chemicznej.

Medycyna naturalna czyli medycyna niekonwencjonalna?

Medycyna naturalna to rodzaj medycyny alternatywnej, która wierzy w zdolność organizmu ludzkiego do samoleczenia za pomocą naturalnych środków i opartych na nich technik. Odmiany naturopatii obejmują ziołolecznictwo-leczenie ziołami leczniczymi, hemopatię, masaż, terapię wodną, akupunkturę, muzykoterapię, stosowanie jadu pszczelego i preparatów z nim, a także post leczniczy i inne.

Wpływ jedzenia na zdrowie, im mniej tym lepiej?

Kiedyś ktoś powiedział, że jesteśmy tym co jemy. Czy faktycznie jedzenie ma duży wpływ na nasze zdrowie? Z pewnością każdy z nas łatwo odpowie na to pytanie.

Dzięki nieracjonalnemu sposobowi odżywiania się jesteśmy narażeni na różnego rodzaju schorzenia.

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.