27 lutego 2024 r.

Kilka niesamowitych faktów na temat sportu i sportowców, w które trudno uwierzyć

Sport to świetna rozrywka dla niektórych i okazja do wykazania granic ludzkich możliwości dla innych. W całej swojej historii ludzkość doskonaliła się, wymyślała nowe sporty – od całkiem naturalnych po najbardziej niezwykłe. Ale jest wiele niesamowitych faktów na temat sportu i sportowców, w które trudno uwierzyć. Wymienimy niektóre z nich, wybierając tylko najbardziej wiarygodne.

Taniec sportowy może być formą terapii

Każdy ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, potrafi jeśli nawet nie opisać, to przynajmniej go rozpoznać i prawdopodobnie sam kiedyś tańczył. Od kiedy socjologia podzieliła czynności ludzkie na przyrodzone i kulturalne, taniec zaliczono do czynności kulturalnych. Najprostszy podział, jakiego można dokonać, to wyodrębnienie trzech odmiennych sfer działalności ludzkiej, w których się rozwinął: religia, rozrywka i sztuka.

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.