9 grudnia 2023 r.
Naukowcy twierdzą, że codzienne spożywanie hamburgerów zabija wątrobę nawet u zdrowych ludzi

Wszyscy o tym wiedzą, że fast food nie można nazwać zdrową żywnością. Jego częste spożywanie może prowadzić do otyłości, a także różnych chorób przewodu pokarmowego. Jak dowiedziała się grupa międzynarodowych naukowców, regularne spożywanie hamburgerów może powodować poważne choroby wątroby. Wyniki badań zostały opublikowane w naukowym czasopiśmie Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Specjaliści z Keck School Of Medicine Uniwersytetu Południowej Kalifornii wybrali do badania cztery tysiące miłośników fast foodów i zbadali ich stan zdrowia. Porównali wyniki z liczbą porcji fast foodów, które spożywali każdego dnia.

Badając materiały, naukowcy byli w stanie znaleźć limit, powyżej którego spożycie hamburgerów staje się niebezpieczne dla wątroby. Tak więc granica ta mieści się w granicach 20% całkowitej liczby przyjmowanych kalorii. W przypadku, gdy dana osoba otrzymuje więcej niż jedną piątą wszystkich dziennych kalorii z fast foodów, zwiększa się ryzyko stłuszczenia wątroby.

Na przykład, jeśli dana osoba codziennie je hamburgery, frytki i inne fast foody, znajduje się w grupie ryzyka i ryzykuje stłuszczenie wątroby. Chodzi o to, że jeden duży burger lub trzy skrzydełka z kurczaka zapewnią około 25% dziennego spożycia kalorii. Warto zauważyć, że w tym przypadku mówimy o koktajlach mlecznych, kawałkach smażonego kurczaka, pizzy i innych rodzajach wysokokalorycznych fast foodów.

Źródło : Clinical Gastroenterology and Hepatology. https://www.cghjournal.org/

 

23-01-2023 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.