9 grudnia 2023 r.
Herbata i kawa na bok: dlaczego zimą szczególnie ważne jest picie zwykłej wody

Woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu, więc kategorycznie nie można ją zastępować kawą czy herbatą. Lekarze twierdzą, że zimą ważne jest spożywanie płynów w dużych ilościach, w tym zwykłej, niegazowanej wody. 

Zimą Polacy często wolą gorące napoje zamiast wody, chcąc szybko się rozgrzać. Jednak herbaty i kawy lepiej odłożyć na bok, ponieważ sprzyjają szybkiemu wydalaniu płynów z organizmu. Według dietetyków najlepiej zimą pić zwykła woda, nie zimna, a w temperaturze pokojowej.


Lekarze zalecają picie 1,5-2 litrów wody każdego dnia, mówiąc prościej: dwa lub trzy łyki co godzinę, pół szklanki po południu i pół godziny przed posiłkiem. Ważne jest również, aby pić wodę przed spacerami i aktywnością fizyczną, nawet przed sprzątaniem domu. Musisz nauczyć się postrzegać wodę jako lek, radzą dietetyki.

Dlaczego zimą szczególnie ważne jest picie wody? Po pierwsze, nawilża błony śluzowe, które z powodu suchego powietrza stają się podatne na wirusy. Po drugie, woda pomaga zwalczać zatrucie. Po trzecie, płyn pomaga normalizować ciśnienie i chroni przed alergiami.


Ponadto woda jest niezwykle potrzebna dla stawów. Artrozy i osteochondrozy mogą wystąpić m.in. z powodu braku płynów. Woda również pomaga nawilżyć skórę. Zimą skóra wysycha i pęka. Woda stymuluje procesy metaboliczne i normalizuje produkcję kolagenu.

07-01-2023 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.