14 czerwca 2024 r.
Zapraszamy na koncert zespołu „Ęzibaba” oraz na wernisaż prac Aleksandra Karcza. 19.04.2024, 18:00 GOK Mysłakowice

19.04.2024, 18:00, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, ul. Daszyńskiego 29, 58-533 Mysłakowice.

Wstęp wolny!

Zapraszamy was serdecznie na wernisaż wystawy prac
Aleksandra Karcza oraz koncert zespołu „Ęzibaba”
 
Aleksander Karcz – urodzony w 1967 w Zgorzelcu. Absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, Studium Konserwacji Zabytków w Nysie oraz ASP we Wrocławiu. Przez lata był związany z Wrocławskimi wydawnictwami „Wydawnictwo Dolnośląskie”, „Siedmioróg” oraz Poznańskim wydawnictwem „Publikat”, tworząc dla nich ilustracje do książek dziecięcych i młodzieżowych.

Przez 2 lata mieszkał w Antananarivo, stolicy Madagaskaru malując obrazy głównie olejne związane z tamtejszą kulturą.
Po powrocie oprócz tradycyjnej pracy z farbami olejnymi zajmował się również polichromią wewnątrz budynków.

Od 2012 zajął się grafiką cyfrową. Wykonywał ilustracje do
gier planszowych i kart z serii: „Gra o Tron”, „Władca pierścieni”,„Arkham Horror”, „Gwiezdne Wojny" dla wydawnictw: „G3”, „Trefl”, „Lucrum Games", „Kromlech”, „Funco Games”, „Hex”, „Badger's Nest”. Od lat współpracuje z „Fantasty Flight Games”.

Aleksander oprócz sztuką, zajmuje się również muzyką, między innymi współtworzy zespół „Ęzibaba”.
 
Ęzibaba – nazwa pochodząca z języka starosłowiańskiego, oznacza ona magiczną istotę, często przedstawianą pod postacią starej, zrzędliwej i złej kobiety. Zespół inspiruje się muzyką ludową, łączy w sobie wątki słowiańskiej mitologii, duchów, bogów i wierzeń. W swoim repertuarze posiadają teksty serbołużyckie.

Zespół bazuje głównie na instrumentach strunowych średniowiecznych takich jak: citola, fidel, saz (baglama) oraz fletach, okarynach i bębnie davul.
 
19.04.2024, 18:00, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, ul. Daszyńskiego 29, 58-533 Mysłakowice.
Wstęp wolny!
10-04-2024 admin

Komentarze

  • Na pewno będę!

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.