14 czerwca 2024 r.
Piątek 15.03.2024 roku koncert zespołu „Skrzydła Ateny” połączony z wernisażem twórczości młodej artystki Alicji Mielczarek

Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach w najbliższy piątek 15 marca zaprasza na podwójne wydarzenie. W budynku przy ulicy Daszyńskiego 29 o godziny 17:00 odbędzie się koncert zespołu „Skrzydła Ateny” połączony z wernisażem twórczości młodej artystki Alicji Mielczarek pod tytułem „Kolory marzeń”.

Wystawa będzie gościć na Galerii GOK przez najbliższy miesiąc, następnie pojedzie na świetlicę w Łomnicy. Obrazy podziwiać będziemy w otoczeniu pięknej inscenizacji przygotowanej przez autorkę prac- Alicję Mielczarek polską malarkę urodzoną w 2000r.. Pochodzi Ona z Dolnego Śląska, z gminy Wiązów. Trzy lata spędziła za granicą, gdzie przekształciła swoją miłość do sztuki w zawód. Jej unikalny styl prac, jest uzyskany poprzez połączenie różnych technik malarskich, jednak każdy obraz jest zakończony warstwą farb olejnych, które nadają obrazom jeszcze większej głębi. Pierwsze jej prace można było podziwiać w galeriach sztuki w Anglii, Walii, Mediolanie i na Fuerteventurze. Jej obrazy zdobią przestrzenie prywatne w kraju i za granicą.

Alicja pasjonowała się sztuką od wczesnego dzieciństwa. Jej obrazy przepełnione są magicznym nastrojem, symboliką animalistyczną oraz metaforami, w których centrum znajduje się człowiek i jego bogaty świat wewnętrzny. W każdej z prac obserwator będzie odnajdywał głębokie pytania egzystencjalne lub odpowiedzi na nie.

 

 

Całość zakończymy na sali widowiskowej muzycznym występem przygotowanym przez zespół „Skrzydła Ateny”. Iskrą do powstania grupy była aktywizacja seniorów prowadzona od 2013 r. przez Fundację Atena. Wspólne śpiewanie wzmocniło nowe znajomości i połączyło mieszkańców z różnych miejscowości gminy Wiązów i miasta Oława.

Skrzydła Ateny utworzono w lipcu 2015 r., a grupa  Hej! Ho! powstała  we wrześniu 2017 r. przy Klubie Seniora w OCRS. Oba zespoły  tworzą osoby z olbrzymim sercem dla muzyki, z pasją i zaangażowaniem, wspierane przez Fundację Atena i osobiście prowadzone przez Ewę Mielczarek - prezes Fundacji Atena. Talenty muzyczne, pisarskie i organizacyjne stanowią bazę do twórczej aktywności, a wielka odwaga i otwartość  – pomimo tremy, umożliwiają występy publiczne.  Własne teksty – z życia wzięte, emocje codzienne przekute w muzykę, a także covery utworów z repertuaru najpopularniejszych artystów połączone z niesamowitą życzliwością i pozytywną energią emanującą z zespołu podczas prób i na występach to niezaprzeczalne atuty. Misją zespołu jest propagowanie „bycia razem i dodawania dobrych emocji do życia". W 2019r.. w ramach projektu „Rozwińmy Skrzydła z Fundacją Atena" realizowanego przez Fundację Atena, zespoły połączyły siły, zintegrowały się i przygotowały wspólny repertuar. Od tego czasu „Skrzydła Ateny i Przyjaciele" wspólnie wystąpiły na ponad 100 koncertach. Grupa w swoim repertuarze posiada pieśni patriotyczne, kolędy, poezję śpiewaną, utwory ludowe, biesiadne oraz muzykę współczesną.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert i wernisaż. Wstęp wolny.

 

Animator Kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Dorota Jany

 

14-03-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.