14 czerwca 2024 r.
Niezwykły koncert w GOK Mysłakowice. Magia słowiańskiej muzyki w wykonaniu zespołu Ęzibaba przeniosła nas do świata przodków
 
Muzyka zespołu Ęzibaba ma w sobie coś niezwykle mistycznego i korzeniowego.
Zespół Ęzibaba w swoich utworach odwoływał się do głęboko zakorzenionych w historii narodów słowiańskich tematów, legend i tradycji. W trakcie koncertu przenieśliśmy się w czasie, do świata pełnego mitów i legend, których dźwięki wywoływały nastrój tajemniczości i magiczności.
 
 
Energia płynąca z instrumentów i głosów wykonawców przenikała słuchaczy, dodając skrzydeł naszej duszy i pobudzając do życia.
Jednym z najbardziej poruszających elementów koncertu było piękno harmonii, jaka powstawała między głosami wokalistów a brzmieniem instrumentów. Te dźwięki łączyły się w jedną spójną całość, tworząc niesamowite melodie, które przenikały serca słuchaczy.
Muzyka słowiańska w wykonaniu Ęzibaba odwołuje się również do przyrody i krajobrazów, co sprawia, że dźwięki  nie tylko były słyszalne, ale również wyczuwalne zmysłowo. Po koncercie mieliśmy wrażenie, jakbyśmy byli w malowniczym krajobrazie pełnym drzew, rzek i gór, które ta muzyka malowała w naszej wyobraźni.
 
Takie koncerty to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale również okazja do spotkania się z innymi miłośnikami kultury i dzielenia się wspólnymi emocjami. Po koncercie czuliśmy się częścią tej wielkiej społeczności, która zjednoczona była przez miłość do słowiańskiej sztuki i kultury.
Te emocje sprawiły, że ten koncert pozostanie w naszej pamięci na długo, a doświadczenie słuchania tych dźwięków było niezwykle inspirujące i budzące refleksje.
 
Wypomnieć należy, że przed występem można było oglądać wystawę niezwykle inspirujących prac założyciela zespołu Ęzibaba Aleksandra Karcza
 
Aleksander Karcz – urodzony w 1967 w Zgorzelcu. Absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, Studium Konserwacji Zabytków w Nysie oraz ASP we Wrocławiu. Przez lata był związany z Wrocławskimi wydawnictwami „Wydawnictwo Dolnośląskie”, „Siedmioróg” oraz Poznańskim wydawnictwem „Publikat”, tworząc dla nich ilustracje do książek dziecięcych i młodzieżowych.

Przez 2 lata mieszkał w Antananarivo, stolicy Madagaskaru malując obrazy głównie olejne związane z tamtejszą kulturą.
Po powrocie oprócz tradycyjnej pracy z farbami olejnymi zajmował się również polichromią wewnątrz budynków.

Od 2012 zajął się grafiką cyfrową. Wykonywał ilustracje do
gier planszowych i kart z serii: „Gra o Tron”, „Władca pierścieni”,„Arkham Horror”, „Gwiezdne Wojny" dla wydawnictw: „G3”, „Trefl”, „Lucrum Games", „Kromlech”, „Funco Games”, „Hex”, „Badger's Nest”. Od lat współpracuje z „Fantasty Flight Games”.
 
Miłym zaskoczeniem była  "Słodka Kawiarenka" przygotowana prze z Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach która oferowała równie bajeczne ciasta i napoje.
 
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za organizację tak ciekawego wydarzenia.
22-04-2024 admin

GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba GOK Mysłakowice, 19 kwietnia 2024 roku. Koncert zespołu Ęzibaba

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.