14 czerwca 2024 r.
Za pomocą łomu próbował włamać się do bankomatu w Karpaczu- został zatrzymany

Policjanci z Jeleniej Góry, Karpacza i Wrocławia prowadzili czynności w kierunku usiłowania włamania do jednego z bankomatów w Karpaczu, które doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o popełnienie tego czynu. Dodatkowo posiadał on bez wymaganego zezwolenia broń i amunicję. Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 sierpnia br. Mężczyzna został zarejestrowany przez kamery monitoringu, za pomocą łomu próbował włamać się do kasety wrzutowej szafy depozytowej. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm. Teraz za popełniony czyn odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjanci z Karpacza zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz o nielegalne posiadane broni i amunicji.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy z 23 na 24 sierpnia br. w Karpaczu. Mężczyzna za pomocą łomu próbował włamać się do kasety wrzutowej szafy depozytowej bankomatu. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm. Mężczyzna uciekł, ale całe zdarzenie zarejestrowały kamery.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Ponadto policjanci na terenie jego posesji znaleźli broń i amunicję, na które nie posiadał wymaganego zezwolenia.
42-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już objęty dozorem policyjnym. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.


Podinspektor Edyta Bagrowska

28-08-2023 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.