15 kwietnia 2024 r.
Przestępczy duet: teściowa i synowa kradły w Jeleniogórskim sklepie

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali teściową i synową, które podejrzane są o serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuściły się razem od października do listopada ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Mają one na koncie kradzieże w dyskoncie spożywczym. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony podmiot oszacował na blisko 15 tysięcy złotych. Wspólnie dopuściły się 9 czynów, synowa dodatkowo ma na koncie jeszcze jeden, a teściowa 3. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwie kobiety w wieku 36 i 58 lat, które podejrzane są o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobiety od października do listopada ubiegłego roku dopuściły się serii kradzieży w jeleniogórskim dyskoncie spożywczym. Ich łupem padły artykuły spożywcze i chemiczne. Pokrzywdzony podmiot poniesione straty oszacował na blisko 15 tysięcy złotych. Zatrzymane to teściowa z synową, które działały wspólnie i w porozumieniu , ale również w pojedynkę. Razem usłyszały po 9 zarzutów, dodatkowo synowa jeszcze jeden, a teściowa trzy.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali, a następnie zatrzymali kobiety podejrzewane o te kradzieże.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz jeleniogórzanki za czyny, o które są podejrzane odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska19-01-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.