14 czerwca 2024 r.
Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dopuścili się rozboju. 18-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące

Na 2 miesiące do aresztu trafił 18-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który wraz z 16-latkiem dopuścił się rozboju. Zostali oni zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów. Do zdarzenia doszło 4 marca br. na terenie powiatu karkonoskiego. Nastolatkowie zaatakowali mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol, pobili go i okradli. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Teraz za popełnione przestępstwo 18-latkowi grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności, a 16-latek za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o rozbój. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 16-latka, który za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

4 marca 2024 roku, około godziny 22.50 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o napadzie na mężczyznę, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu karkonoskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony wraz z dwójką nastolatków wracał z Jeleniej Góry pociągiem do domu. W trakcie podróży wspólnie spożywali alkohol, a po wyjściu z pociągu doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w efekcie której nastolatkowie pobili go i okradli. Ich łupem padła kurtka, w której był telefon komórkowy, buty, dokumenty i gotówka. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na ponad 700 złotych.

Mundurowi w wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności, następnego dnia po zdarzeniu wytypowali, a następnie zatrzymali nastolatków, którzy dopuścili się tego czynu. Odzyskali również cześć skradzionego mienia.

18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 6 marca br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące, natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

podinspektor Edyta Bagrowska

07-03-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.