14 czerwca 2024 r.
Podpalacz, który spowodował wielomilionowe straty w rękach jeleniogórskich policjantów

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest
o zniszczenie mienia o wartości blisko 4,5 mln złotych. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 21 kwietnia br. Mężczyzna w dwóch dyskontach spożywczych podpalił kontenery na śmieci, w wyniku czego w jednym z nich ogień przeniósł się na budynek sklepu. Ponadto ma on na koncie podpalenie 3 innych pojemników na odpady. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenia mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 21 kwietnia br. dopuścił się w Jeleniej Górze umyślnego zniszczenia mienia. Podpalił w dwóch dyskontach spożywczych kontenery na śmieci, w wyniku czego w jednym z nich ogień przeniósł się na elewację oraz konstrukcję dachu sklepu powodując zniszczenie wyposażenia oraz towaru. Ponadto okazało się, że zatrzymany ma na koncie dodatkowo spalenie 3 innych pojemników na odpady. Swoim działaniem 46-latek spowodował straty w wysokości blisko 4,5 mln złotych.

Policjanci powiadomieni o podpaleniach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Zgromadzony materiał w tej sprawie pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie kilka godzin po zdarzeniach 46-latka, jako osoby podejrzewanej o popełnienie tych przestępstw.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie, jednak nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Za zniszczenie mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 24 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

podinsp. Edyta Bagrowska

25-04-2024 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.