14 czerwca 2024 r.
Cios w przestępczość narkotykową. Blisko 500 porcji handlowych nie trafi na rynek

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających. W trakcie czynności zabezpieczyli narkotyki, z których można uzyskać blisko 500 porcji handlowych. Była to marihuana i metamfetamina. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz do odbycia kary zastępczej. Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mężczyznę w związku posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających.

Funkcjonariusze prowadząc czynności uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ma związek z przestępczością narkotykową. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, ustalili, że 37-latek narkotyki może posiadać w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze w zajmowanym przez niego lokalu znaleźli środki odurzające ukryte w domowym warsztacie z narzędziami oraz w szafce. Była to metamfetamina oraz marihuana, z których można uzyskać blisko 500 porcji handlowych. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze celem osadzenia i doprowadzenia do Aresztu Śledczego do odbycia kary zastępczej 30 dni aresztu za karę grzywny.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją.

podinsp. Edyta Bagrowska

24-08-2023 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.