27 lutego 2024 r.
Wino z supermarketu za 2,5 euro zdobyło złoty medal na międzynarodowym konkursie

Sędziowie prestiżowego konkursu winiarskiego Gilbert et Gaillard w wyniku oszustwa przyznali tegoroczny złoty medal winu z supermarketu o wartości 2,5 euro. Uznali je za "wyjątkowe".

Eric Boschman, kiedyś nazwany najlepszym sommelier Belgii, i ekipa  On n’est pas des pigeons kupili tanie wino z supermarketu i zarejestrowali je w konkursie.


Butelkę zakamuflowaną pod produkt klasy premium, nazywając ją Chateau Colombier i tworząc bardziej atrakcyjną etykietę. Oni też wymyślili historię wina, rzekomo produkowanego z odmian winogron, rosnących w Côtes de Sambre and Meuse (Wallonia)..

Na laboratoryjny konkurs uczestnicy wysłali próbki innego, bardziej jakościowego wina. Okazało się, że organizatorzy nie sprawdzają wyników. Eksperci ocenili tanie wino jako mające "bogaty smak z czystymi młodymi nutami".

09-06-2023 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.