9 grudnia 2023 r.
Fabryka porcelany

Widok zakładu w 1876 r. (źródło: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu)

Jak podaje portal internetowy money.pl  : Po blisko 200 lat działania nieprzerwanie fabryka porcelany "Krzysztof" w Wałbrzychu kończy swoją działalność. Wysokie ceny gazu oraz surowców doprowadziły do zwolnień grupowych oraz planowanej likwidacji zakładu.

- W uzasadnieniu firma podała, że powodem zwolnień jest zakończenie działalności gospodarczej, do której przyczyniła się sytuacja na rynku gazu. Chodzi o wzrost cen surowca i brak podpisania umów na jego dostarczanie - powiedziała w wywiadzie dla "Gazeta Wyborcza" Marzena Radochońska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

- Niestety wraz z likwidacją Fabryki Porcelany "Krzysztof" kończy się w mieście po prostu pewna epoka. Szkoda, bo była to ostatnia z działających fabryk porcelany w Wałbrzychu - dodaje Edward Szewczak, rzecznik prasowy z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

 

Do pandemii COVID19 w zakładzie pracowało ok 320 osób i produkowano rocznie ok 10 mln. sztuk wyrobów porcelany stołowe.

Komentatorzy portalu money.pl pytają :

"Ciekawe kto i jak tanio kupi ten zakład, oczywiście z budynkami, maszynami i gruntem"

"Byleby formy przetrwały gdzieś (może oddać do magistratu), bo np. Karolina ma jedne z lepszych, klasycznych garniturów stołowych na rynku"

                Źródło Money.pl

09-01-2023 admin

Dodaj komentarz

Śledź nas

Ostatnie komentarze

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.