27 maja 2024 r.

Szukaj


Wyniki wyszukiwania (14):

1. Wpływ jedzenia na zdrowie, im mniej tym lepiej?

Kiedyś ktoś powiedział, że jesteśmy tym co jemy. Czy faktycznie jedzenie ma duży wpływ na nasze zdrowie? Z pewnością każdy z nas łatwo odpowie na to pytanie. Dzięki nieracjonalnemu sposobowi odżywiania się jesteśmy narażeni na różnego rodzaju schorzenia.

2. Utrzymanie zdrowia - zdecydowanie lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć

Zdrowie jest wynikiem działania czynników związanych z dziedziczeniem genetycznym, środowiskiem, stylem życia i opieką medyczną. Nie mamy, na chwilę obecną, wpływu na nasze geny, mamy natomiast na styl życia, środowisko i opiekę medyczną.

3. Aktywność fizyczna jest jest zwyczajnie zdrowa

Aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego działania procesów metabolicznych oraz fizjologicznych. Jest ona jednym z kluczowych procesów naszego dobrego samopoczucia a także samego zdrowia.

4. Emil Pyzik : Historia 11 wiosek w Gminie Mysłakowice Cz.5

Piąta cześć artykułu Emila Pyzika

5. Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to koncentraty naturalnych  składników odżywczych i substancji biologicznie czynnych, które są izolowane z surowców zwierzęcych, mineralnych lub roślinnych, a także otrzymywane w wyniku syntezy chemicznej.

6. Jak chronić się przed nowym szczepem grypy?

Najlepszą obroną przed wirusem grypy — zarówno świńskim A (H1N1) pdm 09, jak i jakimkolwiek innym — jest szczepienie. Szczepienie należy wykonać przed rozpoczęciem wzrostu sezonu epidemicznego, ponieważ organizm potrzebuje czasu na wytworzenie ochronnych k...

7. Herbata i kawa na bok: dlaczego zimą szczególnie ważne jest picie zwykłej wody

Woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu, więc kategorycznie nie można ją zastępować kawą czy herbatą. Lekarze twierdzą, że zimą ważne jest spożywanie płynów w dużych ilościach, w tym zwykłej, niegazowanej wody. 

8. Aktywność fizyczna zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia depresji u dzieci i młodzieży 

Naukowcy z Uniwersytetu w Hongkongu odkryli, że ćwiczenia fizyczne zmniejszają nasilenie depresji u dzieci. Wyniki przeglądu systematycznego zostały opublikowane w czasopiśmie JAMA Pediatrics.

9. Syndrom biurowy: jak zachować zdrowie?

Co to jest "syndrom biurowy"? W medycynie jest to już sformułowany termin i cały problem, ponieważ siedząca praca wywołuje przewlekły ból kręgosłupa, choroby sercowo-naczyniowe, żylaki. "Syndrom Biurowy" to grupa chorób spowodowanych brakiem aktywności fiz...

10. Udowodniono związek między zmianą poziomu aktywności fizycznej a śmiertelnością

Ryzyko śmierci ze wszystkich przyczyn medycznych i chorób sercowo-naczyniowych okazało się znacznie niższe u pacjentów, których aktywność fizyczna wzrosła z czasem. Siedzący tryb życia znacznie zwiększa prawdopodobieństwo śmierci z powodu chorób sercowo-na...

Śledź nas

Newletter

O nas

Myslakowice.com to niezależny, prywatny portal internetowy poświęcony tematyce Mysłakowic i Dolnego Śląska. Na stronach naszego portalu można zaleźć również informacje o zasięgu krajowym i światowym. 

Wszystkie materiały, fotografie, grafiki chronione są na mocy prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. Przy cytowaniu na innych strona www należy dodać aktywny odnośnik do strony myslakowice.com.