AKTUALNOŚCI
ARTYKUŁY
OGŁOSZENIA
WIADOMOŚCI
FORUM
PRZEPISY KULINARNE
GALERIA
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 października 2018
Źródło: MeteoGroup
Mysłakowice w latach 1385 – 1945

Mysłakowice to największa wieś w Gminie Mysłakowice i w Kotlinie Jeleniogórskiej. Wieś jest mocno uprzemysłowiona o nieokreślonym układzie przestrzennym i zabudowie, od typowo wiejskich chat z XVIII i XIX wieku do bloków mieszkalnych, charakterystycznych dla budownictwa miejskiego z XX wieku. Taka zabudowa wynika z połączenia dawnych i obecnych osad mieszkalnych. Najstarsza osada znajduje się w pobliżu pałacu, kościoła i fabryki porcelany, późniejsza to kolonia tyrolska oraz osiedla: obok fabryki lniarskiej, Kamienna, Włościańska i obok dworca kolejowego. Osiedla nowe-robotnicze to Szkolna i Włókniarzy oraz najnowsze czyli dzielnice domków jednorodzinnych jak Nadbrzeżna, Łokietka, Wojska Polskiego, Daszyńskiego i Tęczowa.Czytaj więcej (kategoria: Mysłakowice, dodano: 11-11-2013, odsłon: 1726)
Wycieczki  piesze i rowerowe po Gminie Mysłakowice i najbliższej okolicy.

Mysłakowice przecinają dwa szlaki turystyczne: czerwony z Karpacza na Skalnik i zielony z Cieplic do Karpnik. Ponieważ biegną one równolegle w odległości około 1 km od siebie, dlatego łączy je krótki szlak czarny. Główne węzły szlaków znajdują się obok przejazdu kolejowego na ul. Jeleniogórskiej; drugi obok pałacu ( szkoły).Czytaj więcej (kategoria: Mysłakowice, dodano: 27-06-2012, odsłon: 2716)
Mysłakowice  1945 rok. Pierwsi osiedleńcy – świadkowie tamtych dni,  relacje mieszkańców.

Artykuł powstał po rozmowach jakie przeprowadził emerytowany nauczyciel fizyki Emil Pyzik z niektórymi mieszkańcami naszej miejscowości, którzy jako pierwsi osiedlili się po II wojnie światowej w Turońsku – Mysłakowicach.Czytaj więcej (kategoria: Mysłakowice, dodano: 27-06-2012, odsłon: 2529, 1 komentarz)
Gmina Mysłakowice

Gmina Mysłakowice położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego i graniczy od południa z miastem Kowary, od zachodu z gminą Podgórzyn, od północy z miastem Jelenia Góra.Czytaj więcej (kategoria: Mysłakowice, dodano: 26-06-2012, odsłon: 2312)
23.06.2012 odbył się   festyn rodzinny

Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji. Była kawiarenka z ciastami, kawą i herbatą, nie zabrakło także kielbaski z grylla .Czytaj więcej (kategoria: Imprezy, dodano: 15-09-2010, odsłon: 1875)
Golf jako spokojny i polecany sport
Golf jest sportem dla ludzi w różnym wieku zarówno młodszych ja i starszych.
Reguły gry są proste a sama gra nie wymaga specjalnej sprawności fizycznej. W wielu miastach są kluby oferujące naukę gry w golfa.

Czytaj więcej (kategoria: Sport, dodano: 15-09-2010, odsłon: 1487)
Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Reklama
Nasze serwisy